Pożyczka – nie taki diabeł straszny, jak go malują

Posted by admin on Wrzesień 2, 2015 at 1:48 pm

Na słowo „pożyczka” albo „kredyt” większość ludzi reaguje z przerażeniem. Skojarzenia gnają od razu w stronę jeszcze gorszych słów, takich jak „rata” lub „obciążenie”. Oczyma wyobraźni już widzą pukającego do drzwi ich domostwa komornika.

pozabankowe pożyczki pomagają

Wszystko to są obawy na wyrost, będące często efektem pielęgnowanych latami uprzedzeń. Rynek zmienia się błyskawicznie; to,co było uważane za ryzykowne jeszcze 10 lub 5 lat temu, obecnie jest dobrze prosperującą normą.

Pożyczka nie jest już zobowiązaniem na długie lata, przysłowiowym kamieniem u nogi. W dynamicznym świecie obrót gotówki również jest dynamiczny. Odpowiednia kwota, pożyczona na dobrych warunkach potrafi zmienić losy przedsiębiorstwa i pchnąć je w stronę rozwoju. Pożyczkobiorcami są najczęściej młodzi, prężnie działający ludzie; zastrzyk gotówki owocuje dla nich pomnażaniem kapitału i sukcesem.

Pożyczki brane na cele prywatne również nie są stratą, lecz pomocą na drodze do innego rodzaju sukcesu – osobistego. Nie ma wszak nic ważniejszego niż własne szczęście i dobre samopoczucie.

Czym się zatem różni pożyczka „chwilówka” od kredytu?

Kredyt jest terminem zarezerwowanym wyłącznie przez banki na podstawie Prawa Bankowego. Cel udzielenia środków, forma i warunki spłaty – wszystko to jest zawarte w ściśle określonej umowie. Pobierane są odsetki oraz prowizja.

Pożyczka jest szerszym określeniem, może jej udzielić i osoba fizyczna i instytucja,a regulacje prawne zawarte są w Kodeksie Cywilnym. Forma zawarcia umowy przewiduje więcej możliwości i jest bardziej elastyczna, podobnie jak koszty pożyczki – w niektórych wypadkach może nawet ich nie być!

Różnorodność ofert zagwarantuje każdemu odpowiednią i dogodną formę pożyczki. Na dodatek na dobrych warunkach!

Share Button
Wyślij wniosek Twoje dane są zaszyfrowane i bezpieczne

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter