Firma windykacyjna – jak jej uniknąć?

Posted by admin on Wrzesień 4, 2015 at 10:24 am

Większość pożyczkobiorców przeraża myśl o tym, że mogliby mieć nagły problem ze spłatą zobowiązania. Strata pracy, nagła choroba – różne i czasem nieprzewidywalne rzeczy przynosi nam życie. Jak powszechnie wiadomo, w przypadkach zalegania ze spłatą zadłużenia często pojawia się groźba ze strony pożyczkodawcy, że sprawa może trafić na drogę windykacji.

Co w praktyce oznacza to niesławne słowo? Windykacja to nic innego jak dochodzenie roszczeń. Można ją podzielić na różne rodzaje w zależności od podjętych metod.

jak uniknąć windykacji

Wyróżniamy windykację sądową, czyli taką, która jest konieczna w wypadku, gdy ze strony dłużnika jest brak jakiejkolwiek chęci współpracy. Zazwyczaj kończy się sądowym nakazem zapłaty i jest podstawą dla egzekucji komorniczej.

Windykacja komornicza jest reklamowana jako usługa, która obejmuje pakiet wszelkich kontaktów z komornikiem, jego nadzór nad sprawą,a także poszukiwanie ukrytego majątku dłużnika.

Istnieje także, na szczęście, windykacja polubowna. Jest to monitorowanie dłużnika przy obustronnej chęci współpracy i spokojnego, bezproblemowego załatwienia sprawy. Na taki rodzaj rozwiązań właśnie stawiamy – przyjazny. Firma powinna pomagać klientowi. A czemu innemu w praktyce służą pożyczki, jeśli nie właśnie pomocy..?

Jako instytucja finansowa zalecamy oczywiście (ze względu na dodatkowe koszty) do zobowiązywanie się do spłaty w terminie, który jest pewnym.

Share Button
Wyślij wniosek Twoje dane są zaszyfrowane i bezpieczne

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter